Miscarea De Rezistenta

Deschide ochii...Alunga Ignoranta....Recapata-ti libertatea!

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

Ingerul digital

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
SinapX

Data de inscriere : 08/07/2008

MesajSubiect: Ingerul digital   Joi Iul 17, 2008 1:05 am

“Ingerul digital” este denumirea data dispozitivelor personale de identificare (CIP-urile) folosite pentru marcarea si urmarirea cetatenilor.

Acest documentar a fost realizat de un grup de crestini ortodocsi din Serbia si este deocamdata singurul film care trateaza acest subiect dintr-o perspectiva duhovniceasca ortodoxa.

Filmul este tradus in limba romāna, cu subtitrarea integrata in fisierul video.

http://video.google.com/videoplay?docid=2104042274449664707&q=Ingerul+digital&ei=X35-SNaiBIb22wLJsrm6Aw

UN documentar prost,daca ma intrebati pe mine,dar vreau sa aud si parerile voastre.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ocultismul.blogspot.com/
gustavo

Data de inscriere : 07/07/2008

MesajSubiect: o porcarie!   Sam Iul 19, 2008 6:55 pm

cel mai tampit documentar pe care l-am vazut in viata mea. un documentar tampit in care "crestinii ortodocsi" spun ca ultimii doi Papi (Ioan Paul al 2-lea si Benedict), cand majoritatea inaltelor capete bisericesti sunt masoni asta indiferent de religie..nu cred ca ar trebui sa se uite numai in ograda altora pentru ca problemele sunt de ambele parti. problema cu 666 este dezbatuta de Toni Victor MOLDOVAN in cartea Programul Terra - Un atentat extraterestru asupra omenirii ( http://www.miracol.ro/carte.php?carte=93&titlu=Programul%20Terra%20-%20Un%20atentat%20extraterestru%20asupra%20omenirii ). nu am rezistat sa ma uit la tot documentarul cand am vazut ca si semnul pacii facut cu degetele este un semn satanist si ca si internetul si multe alte chestii sunt sataniste sau cu tenta satanica am zis ca ma dau batut. documentarul incearca sa dea o viziune crestina asupra a ceea ce se intampla dar opinia este mult exagerata, prea dramatica... sper ca cineva care a vazut tot documentarul sa isi dea cu parerea.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
enter

MesajSubiect: Re: Ingerul digital   Mar Iul 22, 2008 2:07 am

Nu am vazut documentarul cu pricina, dar l-am citit pe Moldovan de cateva ori la rand, dupa care am cercetat prin sursele pe care le-am gasit si logic, dovedit, am considerant ca omul are dreptate.
Este cea mai de bun simt teorie , care sta in picioare ....
Sus In jos
gustavo

Data de inscriere : 07/07/2008

MesajSubiect: ...   Mar Iul 22, 2008 2:42 am

inca nu mi-am cumparat cartea..trebuie cat de repede sa ajung in posesia ei. teoria lui e una plauzibila din cate am citit si am cercetat si eu dar in acest documentar tampit e vorba doar despre citate din biblie scoase din context. nu spun ca nu trebuie sa credem in dumnezeu..asta e chiar o mare aberatie dar sa nu credem tot ce scrie in biblie pentru ca stim cum a fost tradusa si cenzurata(ex. cartea lui enoh unde sunt descrise calatorii spatiale)
Sus In jos
enter

MesajSubiect: Re: Ingerul digital   Mar Iul 22, 2008 11:58 pm

Teoria lui e mai mult decat plauzibila...e chiar dovedita... Din pacate, nu a avut cum sa puna prea multe dovezi ( din istorie, paleoastronatutica, etc ) , ca s-ar fi supraincarcata cartea aia ( e deja greoaie). Si cartea e scrisa pentru marea masa ...
Am inreles ca va urma o varianta mult mai buna, cu mai mulye dovezi si argumente ....
Sus In jos
Florin Cosma

Data de inscriere : 02/09/2008

MesajSubiect: Re: Ingerul digital   Sam Sept 06, 2008 1:48 pm

Si-au bagat si niste servicii secrete coada pe aici mai mult ca sigur chiar daca are aspect de documentar facut de amatori. Accentul cade mult pe dreapta credinta (ortodoxia) si cum Serbia e, vezi doamne, frontul de lupta si daca e sa cade ea cade restul lumii... Lucruri asemanatoare se spun si despre Romania, unde s-a nascut omul, stiinta, dacii au mers pe luna si asa mai departe, si despre America si despre Marea Britanie, si Franta si Germania si Rusia si China si restu... lucruri care dau bine populatiei patriote dar au alt scop. Vedeti cat de mult se face referire la Rusia in documentarul ala... si biserica ortodoxa miroase a masoni de la o posta. Uneori am uitat de Ingerul Digital cand m-au bagat in istoria lor.

Oricum, ingerul digital ramane un pericol.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ingerul digital   

Sus In jos

Ingerul digital
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Miscarea De Rezistenta :: General :: Sugestii Carti/Audio/Video-
Mergi direct la: